Sıkça Sorulan Sorular

Sistemi kullanmak için eğitim veriliyor mu?
Sistem kurulduktan hemen sonra firma tarafından uygun görülen çalışanlara –özellikle yöneticilere- gerekli eğitimler veriliyor. Her modülle ilgili eğitim dokümanları teslim ediliyor.


Sistemin kurulma süresi ne kadar?
Yazılımdaki modüller seçildikten ve cihaz sayısı belirlendikten sonra sistemin kurulma ve çalışmaya başlama süresi 1-2 hafta arasındadır.


Bu sisteme geçmeden önce bir alt yapı çalışması gerekiyor mu?
Genel olarak server, enerji ve data kablolaması dışında bir alt yapı çalışması yapılmasına gerek kalmıyor. Ancak özel talepler olduğunda bazı alt yapı çalışmaları gerekebiliyor. Örneğin cihaz bir turnike sistemi ile çalışacaksa mevcut turnikelerin gözden geçirilmesi veya turnike alımı yapılması gerekebilir. Kapı sistemi ile birlikte çalışacaksa kapılar elektronik veya manyetik kilit takılması gerekebilir.


Sistemin fiyatı ne kadar?
Sistem bilindiği gibi donanım ve yazılımdan oluşuyor. İhtiyaç duyulan cihaz adedini alıcı belirliyor. Donanım kısmının fiyatı bu adede göre ortaya çıkıyor. Yazılım kısmında ise sunulan yüzlerce modül arasından firma kendisi için uygun olanları belirliyor ve yazılım fiyatı seçilen modüllere bağlı olarak ortaya çıkıyor.


Yazılımla veya cihazlarla ilgili bir problem yaşandığında nasıl bir destek veriliyor?
Yazılım 1, donanım 2 yıl garantili olarak sistem kuruluyor. Garanti kapsamında çıkabilecek aksaklıklara hem yerinde, hem de uzaktan bağlanılarak destek veriliyor. Bütün bu süreç alıcı firmayla yapılan sözleşme kapsamında detaylandırılıyor. Garanti süresi bitiminde ise imzalanan bakım sözleşmeleri ile aynı destek devam ettiriliyor.

Share on Facebook+1Share on LinkedInShare on Twitter